už brzy začínáme..

NAŠI PSI

Navigace:   Úvod  »  Naši psi  »  Výstavy

VÝSTAVY

02.06.2007 - JULIE - PRAŽSKÝ VOŘÍŠEK 2007
rozhodčí: Libuše Brychtová, lokalita: ZKO Praha 4-Jižní Město
Julie, Pražský voříšek 2007

Akci každoročně organizuje na cvičáku Jižní Město Nakladatelství Minerva CZ, s. r. o., vydavatel časopisů: Svět psů, Svět koní a Naše kočky.

Ač jsem nečekala takovou účast, sešlo se na cvičáku okolo stovky lidí. Někteří z nich se prý dokonce účastní pravidelně a vždy v podobně početné konkurenci. Za námi pak dorazila Dana, která opět všechno zdokumentovala (děkujeme), Simona s Vaškem a svojí smečkou a Lucka s Rozárkou a Emčou. Julinka byla nadšená a přesto, že den předtím naběhala kolem 50 km, lítala s pejskama úplně stejně jako jindy. V kruhu jí to šlo parádně a i když jsme si neodnesly žádný pohár, protože se moc podobáme stafordšírskému bulteriérovi, strávily jsme na cvičáku parádní den.

Známka: výborná

»»  fotky z fotoarchivu 2007 

22.10.2006 - AGNES - svod, Praha-Uhříněves (KK Rychety)
posuzovatel: MVDr. Miloš Sedlář
Agnes Gatang, svod

Tentokrát proběhlo všechno bez stresů a nepříjemností, posuzovatel nikoho neurážel, naopak se snažil vyzdvihnout klady a upozornit na vady v exteriéru.

Povaha: temperamentní

Svodová tabulka: A1; B2; C8,10,12; D1; E1; F4,5,6; G1; H1b; I1; J4; K1; L1b; M1b; O1; S1; T1; Z6,8

»»  fotky z fotoarchivu 2006
 

11.06.2006 - AGNES - krajská výstava, ZKO Benátky nad Jizerou
rozhodčí: MVDr. Daniel Stanko
Agnes Gatang, krajská výstava

Organizace celé výstavy poněkud pokulhávala a nebýt krásného počasí od samého rána, byla by jistě atmosféra nepříjemně vypjatá. Existence dvou kruhů na více než 70 přihlášených psů způsobila menší nervozitu účastníků, posílenou o holý fakt, že jeden kruh sloužil výhradně boxerům s posuzovatelkou RNDr. Marií Müllerovou a zbývající jeden jediný, v němž posuzoval MVDr. Daniel Stanko, všem ostatním plemenům, beaucerony počínaje a yorkshiry konče. Rotvíci tedy přišli na řadu až někdy kolem třetí hodiny odpolední.

Mezitím zbývalo hodně času na vycházky, odpočinek a seznamování s ostatními pejsky. Lucka přivezla dva Vombaty (Faarby a Hikko), takže měla Agneska poprvé možnost vidět svého urostlého tatínka. Dalšího potomka od Vombatů dovezla z Prahy Lenka, a to fenku Chelsea Vombat, která se spolu s námi vystavovala ve třídě otevřené.

Do kruhu jsme nastoupily s číslem 62. Ač jsme neočekávaly žádné extra výsledky a počítaly i s nejhorším, taková stěrka od posuzovatele, jaké jsme se dočkaly hned na úvodu, mě docela položila. Pan Stanko si nebral servítky na nikoho a nás pokosil úplně, že prý s takovou váhou nemá fena v kruhu co dělat, že tak hubeného rotvajlera ještě za svůj život neviděl (je mu už dobrých 70 let) a že by nám radil už hlavně nikam jinam nejezdit. Celou atmosféru umocňovala jeho sveřepá vrásčitá tvář a toporná hubená postava. Byly jsme rádi z kruhu venku. Celou akci jsme přežily díky veliké podpoře Lucky a Vombatů :o).

Známka: dobrá

Posudek: Drobná, subtilní fena, velmi lehké kostry, což se projevuje jak ve vytváření hlavy, tak končetin. Hlavu znehodnocuje velmi lehký profil, je relativně delší, odstávající špičky uší. Dobrá hřbetní linie, výrazně vtažené břicho, nekupírovaný do kruhu stočený ocas, trup kompletní, povaha dobrá.

»»  fotky z fotoarchivu 2006